PRANEŠIMAS

  • Reading time:2 mins read

PROJEKTO „UGNIAI ATSPARIŲ KOMPOZITINIŲ MEDŽIAGŲ IR JŲ GAMYBOS TECHNOLOGIJOS SUKŪRIMAS PLANE“ ĮGYVENDINIMAS

Nr. S-02-014-K-0093

UAB „Composite aviation“ įmonė pagal 2021-2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programą įgyvendina projektą „Ugniai atsparių kompozitinių medžiagų ir jų gamybos technologijos sukūrimas plane“.

Projekto trukmė

09/2023 – 03/2025

Projekto vertė

244,037.40 EUR

ES finansavimas

184,196.16 EUR

Projektas finansuojamas iš Europos regioninės plėtros fondo lėšų.

Projekto partneris: UAB „Sportinė aviacija ir Ko“.

Projekto metu bus vykdomos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros veiklos, siekiant sukurti ugniai atsparią kompozitinę medžiagą, pasižyminčią ne žemesnėmis nei tradicinių kompozitų mechaninėmis savybėmis. Siekiant kuo platesnio projekto rezultatų pritaikomumo, bus naudojami rinkoje plačiausiai paplitę epoksidiniai rišikliai ir armuojančios medžiagos. Sukurta kompozitinė medžiaga bus naujoviška, pasižymės plačiomis jos pritaikymo galimybėmis ir komercinimo potencialu. Bus atlikti moksliniai tyrimai, numatyti verslo plane, siekiant sukurti inovatyvų produktą, bei bus atliktos eksperimentinės plėtros veiklos, numatytos verslo plane, ir sukurtas inovatyvaus produkto prototipas.

Projekto poreikis – gaisras uždaroje aplinkoje, kurioje yra polimerinių detalių ar gaminių, gali sukelti katastrofiškų padarinių. Dėl to labai svarbu atsižvelgti į nedegius polimerus rizikingiausiose srityse, tokiose kaip orlaiviai, automobiliai ar pastatų interjeras. Norint pasiekti reikiamą polimerinių medžiagų atsparumą ugniai, tradiciškai yra pridedama halogenų arba fosforo pagrindu pagamintų cheminių medžiagų. Tačiau ugniai atsparių polimerų asortimentas yra gana mažas, atsižvelgiant į tokius veiksnius kaip ekologiškumas, mechaninės ar cheminės savybės, nesudėtingas formavimas ir apdirbimas.

Projekto tikslas: pagerinti epoksidinių, stiklo ir/ar anglies pluoštu armuotų kompozicinių medžiagų (FRC) šilumines ir antipirenines savybes ir taip išplėsti jų panaudojimo galimybes, ypač transporto pramonėje (pvz., aviacijos, automobilių ir traukinių gamyboje).